سرفیس پرو ۹؛ هر آنچه که تا به حال در مورد تبلت هیبریدی آینده مایکروسافت می دانیم!

مدت زیادی از معرفی و عرضه ی دستگاه سرفیس پرو ۸ نگذشته است ، دستگاهی که کامل ترین و زیبا ترین تبلت هیبرید مایکروسافت سرفیس تا به الان هست. مشخصات فنی بسیار خوب سرفیس پرو ۸ در کنار طراحی زیبا و کیفیت ساخت فوق العاده ، آن را به بهترین تبلت مایکروسافت تبدیل کرده است که در اکثر اوقات از خیلی از لپ تاپ های ساخت دیگر برند ها بهتر است.

با این اوصاف می توان گفت که خرید سرفیس پرو ۸ تا مدت ها ارزشمند خواهد بود اما داشتن نیم نگاهی به آینده این نسل از دستگاه های سرفیس هم بی لطف نیست!

سرفیس پرو ۹ چه زمانی عرضه خواهد شد؟

خانواده ی سرفیس پرو از سال ۲۰۱۲ به بازار عرضه شده اند و روال کار به این صورت است که در هر سال یک نسل از این خانواده به بازار می آید. با در نظر گرفتن روال عرضه ی سرفیس پرو ها و دانستن این که سرفیس پرو ۸ در سپتامبر سال ۲۰۲۱ میلادی معرفی شده است ، انتظار می رود تا سرفیس پرو ۹ در فصل پاییز سال ۲۰۲۲ معرفی گردد.

چه چیز جدیدی به سرفیس پرو ۹ اضافه خواهد شد؟

بعد از این که سرفیس پرو ۸ از طرف مایکروسافت معرفی شد ما تغییرات زیادی نسبت به نسل قبلی یعنی (پرو ۷ پلاس) مشاهده کردیم. قبل از سرفیس پرو ۸ یعنی از زمان سرفیس پرو ۴ تا سرفیس پروو ۷ پلاس شاهد تحولات عظیمی (حداقل در بخش ظاهری) نبودیم. با این تفاسیر حدس ما این است که سرفیس پرو ۹ نسبت به سرفیس پرو ۸ شاهد تحولات عظیمی نخواهد بود بلکه بهبود های جزئی تری را خواهد دید.

یکی از احتمالی ترین تغییرات این است که شرکت مایکروسافت در سرفیس پرو ۹ از پردازنده ی Alder Lake اینتل استفاده کند و با توجه به این که این پردازنده با داشتن تکنولوژی جدید نسبت به پردازنده های قدیمی قدرت بیشتر و مصرف کمتری دارد ، سرفیس پرو ۹ هم نسبت به پرو ۸ قدرت پردازشی بالاتر همراه با شارژدهی بیشتر داشته باشد.

یکی از امکاناتی که مایکروسافت می تواند به این دستگاه اضافه کند این است که قابلیت پشتیبانی از تکنولوژی ۵G را قرار دهد. چرا که سال ۲۰۲۲ یکی از مهم ترین سال ها برای تکنولوژی ۵G است و داشتن آن خالی از لطف نیست.

مورد دیگری که احتمال تغییر آن ۵۰ درصد است ، تغییر پورت surface connect است. زیرا با اضافه شدن thunderbolt اضافه ، کارایی پورت surface connect کمتر شده است (به ویژه به دلیل این که قدرت thunderbolt بیشتر است). حال ممکن است که پورت surface connect به کلی حذف گردد و یا آپدیت شود.

برای امتیاز به این مطلب کلیک کنید
این نوشته منتشر شده در مقالات می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.